Bank Spółdzielczy w Lipsku
rok założenia 1917                       logowanie

kredyt
         Oferta
 Osoby fizyczne
 Przedsiębiorcy
 Rolnicy
      Informacje


  Zastrzeganie,   aktywacja
  kart płatniczych:
    800 888 888
    61 647 28 46

 Odblokowanie karty
 3D-Secure:
    800 888 888
    61 647 28 46

 Kod SWIFT:
   GBWCPLPP

Blokowanie dostępu do Internet Bankingu
sms o treści
  BI#identyfikator#PESEL
na numer telefonu
  666 345 254
bezpieczenstwo

E-rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 z SGB ID

SGB ID to usługa identyfikacji elektronicznej, która pozwala łatwo i bezpiecznie weryfikować tożsamość bez wychodzenia z domu. Dzięki niej założysz Profil Zaufany, aby korzystać z e-administracji czy bez problemu potwierdzisz swoją tożsamość w firmach ubezpieczeniowych i placówkach medycznych.
Z SGB ID możesz również zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19, nawet jeśli nie masz Profilu Zaufanego. Wystarczy, że skorzystasz z danych do logowania do Twojej bankowości internetowej. To proste: https://bit.ly/3xfX8nz

Pamiętaj, że rejestracja na szczepienie będzie możliwa, kiedy rozpoczną się zapisy dla Twojej grupy wiekowej.

E-rejestracje na szczepienia przeciw COVID-19 prowadzi Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia – pacjent.gov.pl. Tam znajdziesz szczegółowe informacje.

                                                                                             
24-05-2021
APLIKACJA MOBILNA na iOS dostępna w AppStore

Szanowni Państwo,

       Uprzejmie informujemy, że od dnia 24.02.2021 udostępniamy możliwość korzystania z aplikacji mobilnej ” BS Lipsko (Nasz Bank)” dla systemu iOS. Aplikacja została udostępniona w sklepie App Store.

Aby pobrać aplikacje kliknij tutaj

Instrukcja jak zainstalować i jak korzystać z aplikacji mobilnej BS Lipsko Nasz Bank.

                                                                                             
23-02-2021


Klienci Banku Spółdzielczego w Lipsku mogą już składać wnioski o subwencję w ramach Tarczy Finansowej 2.0


tarcza20


Od 15 stycznia br. możesz wystąpić o wsparcie w ramach uruchomionego przez rząd programu Tarczy Finansowej PFR 2.0, obsługiwanego przez Bank Spółdzielczy w Lipsku

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o udzielenie subwencji do 28 lutego br. 

Sięgnij po subwencję i złóż wniosek online w bankowości internetowej naszego banku.


Bank Spółdzielczy w Lipsku rozpoczął przyjmowanie wniosków o dofinansowanie firm w ramach Tarczy Finansowej 2.0. Za pomocą systemu bankowości elektronicznej mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z 45 branż mogą ubiegać się o subwencje finansowe, których łączna wartość wyniesie 35 mld zł, z czego do mikro i MSP trafi ok. 13 mld zł.

Firmy, które w okresie kwiecień-grudzień 2020 lub październik-grudzień 2020 roku odnotowały spadek obrotów o min. 30% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2019 roku, mogą od 15 stycznia 2021 roku starać się o subwencję. Jeśli spełnione zostaną następujące warunki, subwencja z Tarczy Finansowej 2.0 może zostać umorzona w całości:

 • Dla mikrofirm zatrudniających od 1 do 9 pracowników, które osiągnęły obrót lub sumę bilansową za 2019 r. do 2 mln euro, subwencja finansowa wynosi 18 tys. zł lub 36 tys. zł na zatrudnionego do maksymalnej kwoty 324 tys. zł. Ich wysokość zależna jest od liczby pracowników i spadku obrotów.

 • Dla firm zatrudniających do 249 pracowników, których obrót za 2019 r. był mniejszy lub równy kwocie 50 mln euro, a suma bilansowa mniejsza niż 43 mln euro, subwencje zależne są od prognozy kosztów i przychodów oraz straty brutto do maksymalnej kwoty 3,5 mln zł. Pokrywać one będą do 70% ich start.

Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji mogą składać przedstawiciele firm, które są klientami Banku Spółdzielczego w Lipsku Wniosek oparty jest na oświadczeniach przedsiębiorcy, a jego weryfikację przeprowadzi automatycznie PFR na podstawie danych m.in. z banków (identyfikacja, w tym numer NIP), ZUS (zatrudnienie) i Ministerstwa Finansów (m.in. przychód ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy dla MŚP).

Firmy, które złożą wniosek lub otrzymają subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR, nie ponoszą żadnych kosztów np. z tytułu prowizji bankowej czy rozpatrzenia wniosku. Szacuje się, że z subwencji w całym kraju może skorzystać do 400 tysięcy firm.

Szczegółowe informacje na temat Tarczy 2.0 będą dostępne się na stronie www.pfr.pl.
TARYFA PROWIZJI I OPŁAT ZA CZYNNOŚCI I USŁUGI BANKOWE


Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Lipsku uprzejmie informuje, że z dniem 01-01-2021r. wprowadza zmiany w "Taryfie prowizji i opłat za czynności bankowe pobieranych przez Bank Spółdzielczy w Lipsku."

                                                                                             


Szanowni Państwo – Beneficjenci Programu Tarcza Finansowa PFR,

zgodnie z Umową Subwencji i Regulaminem Programu PFR przypominamy o obowiązku przedstawienia przez Państwa w Banku dokumentów potwierdzających, że osoba, która zawarła Umowę i złożyła oświadczenie woli jej zawarcia w imieniu Beneficjenta była uprawniona do jego reprezentowania.


W zależności od sytuacji są to:
 1. informacja odpowiadająca odpisowi aktualnemu/pełnemu z Krajowego Rejestru Sądowego lub
 2. wyciąg z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub
 3. Pełnomocnictwo i informacja odpowiadająca aktualnemu/pełnemu odpisowi z Krajowego Rejestru Sądowego lub Pełnomocnictwo i wyciąg z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub
 4. Oświadczenie.


Wzory pełnomocnictwa i oświadczenia stanowią załączniki nr 2 i 3 do Regulaminu i są dostępne do pobrania ze strony Funduszu:
https://pfrsa.pl/dam/serwis-korporacyjny-pfr/documents/tarcza-finansowa-pfr/regulamin_programu_tarcza_finansowa_pfr_dla_mmsp.pdf

(wzór pełnomocnictwa - str. 62, wzór oświadczenia – str. 64).

Dokumenty należy przedstawić w Banku osobiście lub przesłać do Banku pocztą w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2020 r.

W przypadku niedopełnienia ww. obowiązku konsekwencją może być wypowiedzenie przez Fundusz Umowy.

W celu usprawnienia procesu weryfikacji zachęcamy do jak najwcześniejszego składania dokumentów.

Z poważaniem
Bank Spółdzielczy w Lipsku
                                                                                             
05-10-2020

SGB ID - profil zaufany

SGB ID to bezpieczne narzędzie służące potwierdzaniu tożsamości online w usługach komercyjnych i publicznych.
Usługa identyfikacji elektronicznej SGB ID umożliwia bezpieczną weryfikację tożsamości drogą elektroniczną. Dzięki niej można:
 1. utworzyć Profil zaufany, dzięki któremu możesz korzystać z usług e-administracji przez internet,
 2. podpisywać za pomocą Profilu zaufanego dokumenty w urzędach publicznych,
 3. identyfikować swoją tożsamość np. w firmach ubezpieczeniowych, placówkach medycznych – szczegółową listę firm znajdziesz na stronie mojeID
Przy pomocy kilku kliknięć na dowolnym urządzeniu z dostępem do przeglądarki internetowej i w dowolnym czasie SGB ID pozwala Tobie w bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i kontrolę nad przekazywanymi informacjami.

SGB ID to uniwersalne rozwiązanie, które pozwala Tobie na bezpieczne potwierdzanie tożsamości m.in. na tych platformach usług publicznych:
 1. obywatel.gov.pl
 2. epuap.gov.pl
 3. gabinet.gov.pl
 4. ceidg.gov.pl
 5. pacjent.gov.pl
                                                                                             
19-08-2020

TARYFA PROWIZJI I OPŁAT ZA CZYNNOŚCI I USŁUGI BANKOWE


Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Lipsku uprzejmie informuje, że z dniem 01-05-2020r. wprowadza zmiany w "Taryfie prowizji i opłat za czynności bankowe pobieranych przez Bank Spółdzielczy w Lipsku."

                                                                                             
29-04-2020


TABELA STAWEK OPROCENTOWANIA


Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Lipsku uprzejmie informuje, że z dniem 10-06-2020r. wprowadza zmiany w "Tabeli stawek oprocentowania". Szczegóły znajdują się w dokumencie Tabela stawek oprocentowania obowiązujących w Banku Spółdzielczym w Lipsku od dnia 10-06-2020 r.

                                                                                             
15-04-2020


Umożliwiamy zawieszenie rat kredytowych

 

W celu złagodzenia negatywnych skutków związanych z epidemią koronawirusa, Bank Spółdzielczy w Lipsku umożliwia klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom odłożenie o 6 miesięcy terminu spłaty pełnych rat kapitałowych kredytu maksymalnie do 30 września 2020.

 

Klienci, którzy chcieliby skorzystać z odroczenia spłaty powinni skontaktować się telefonicznie lub mailowo z Bankiem. Klient nie musi dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów, nie ponosi też żadnych dodatkowych opłat.


                                                                                             
06-04-2020

Obsługa seniorów w godzinach 11.00 - 12.00

W trosce o zdrowie nas wszystkich, nadal przypominamy i prosimy #zostańwdomu. Tak jest bezpieczniej i korzystniej. W dalszym ciągu zachęcamy do:

·         korzystania z bankowości internetowej, nie z oddziału banku,

·         wybierania płatności bezdotykowych: kartą, telefonem lub zegarkiem,

·         robienia zakupów w internecie,

·         w pierwszej kolejności do telefonicznego lub mailowego zgłaszania swoich spraw.

 

Jeśli jednak zdecydujecie się Państwo przyjść do naszych placówek, informujemy, że w godzinach od 11 do 12 jesteśmy otwarci tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Dbajmy o naszych seniorów!

                                                                                             
06-04-2020

TABELA STAWEK OPROCENTOWANIA


Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Lipsku uprzejmie informuje, że z dniem 01-06-2020r. wprowadza zmiany w "Tabeli stawek oprocentowania". Szczegóły znajdują się w dokumencie Tabela stawek oprocentowania obowiązujących w Banku Spółdzielczym w Lipsku od dnia 01-06-2020 r.

                                                                                             
30-03-2020


Ogłoszenie

Szanowni Klienci,

W związku z zagrożeniem epidemicznym panującym w kraju Zarząd Banku informuję, że od dnia 17-03-2020r. do odwołania zmienia godziny otwarcia placówek Banku od godziny 8:00 do 14:00. Podjęte działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa Klientów i Pracowników Banku.

Jednocześnie apelujemy, aby w miarę możliwości ograniczyć wizyty w placówkach Banku do naprawdę niezbędnych. Przypominamy, że do Państwa dyspozycji pozostają liczne formy płatności tj.  bankowość internetowa, płatności mobilne, BLIK, karty płatnicze.

Za powstałe niedogodności przepraszamy i liczymy na zrozumienie.

Zarząd Banku Spółdzielczego w Lipsku


Odłóżmy gotówkę, korzystajmy z płatności mobilnych!

W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem i możliwością przenoszenia wirusów na powierzchni banknotów i monet, zwracamy się do Państwa z prośbą o maksymalne ograniczenie użycia płatności gotówkowych. Nie ułatwiajmy życia wirusowi!

W naszym Banku Spółdzielczym mają Państwo do dyspozycji liczne formy bankowości elektronicznej – bankowość internetową, płatności mobilne z wykorzystaniem telefonów, a także karty płatnicze. Ich użycie jest bezpieczne dla wszystkich, ogranicza skalę rozprzestrzeniania się choroby.

Płaćmy kartami lub mobilnie w placówkach handlowych i usługowych, starając się używać funkcji zbliżeniowej.

Równocześnie apelujemy, by w miarę możliwości ograniczyć wizyty w placówkach bankowych do naprawdę niezbędnych. Do Państwa dyspozycji jest poczta elektroniczna lub telefony – jesteśmy zawsze do usług i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

W trosce o nasze wspólne zdrowie rekomendujemy także stosowanie wszelkich środków i zaleceń ochronnych przeciwko koronawirusowi.

Ich szczegółowy opis znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/porady

konto TAK!TABELA STAWEK OPROCENTOWANIA


Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Lipsku uprzejmie informuje, że z dniem 01-03-2020r. wprowadza zmiany w "Tabeli stawek oprocentowania". Szczegóły znajdują się w dokumencie Tabela stawek oprocentowania obowiązujących w Banku Spółdzielczym w Lipsku od dnia 01-03-2020 r.

                                                                                             
13-01-2020


Ogłoszenie

Zarząd Banku Spółdzielczego w Lipsku oferuje do sprzedaży budynek wraz z działką znajdujące się w Bałtowie pod numerem 23, powiat ostrowiecki, województwo świętokrzyskie. Nieruchomość posiada uregulowany stan prawny, urządzoną księgę wieczystą Nr KW KI1O/00051010/5.

Oferowany budynek jest parterowy i częściowo podpiwniczony. Został wybudowany w 2008 roku. Budynek jest ocieplony, pokryty blachą. Posiada przyłącza: wodne, kanalizacyjne, elektryczne (3 fazy), telekomunikacyjne.

Budynek wyposażony jest w monitoring oraz system zabezpieczeń elektronicznych. Ogrzewanie olejowe. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 125,62 m2, powierzchnia całkowita – 157,62 m2. Powierzchnia zabudowy – 111 m2. Kubatura budynku – 649,60 m3.

Na działce znajduje się budynek o pow. 3 m2, w którym znajdował się bankomat. Budynek ogrzewany.

Działka nr 855/4 o pow. 1054 m2. Teren utwardzony i ogrodzony. Działka posiada dostęp do rzeki Kamienna.

Zarząd BS zaprasza do składania ofert zawierających cenę nabycia w siedzibie Banku ul. 1 Maja 23, 27-300 Lipsko.


Dodatkowe informacje:

tel. stacjonarny 48 378 00 30 w. 25, 48 378 03 35 w. 25

tel. komórkowy 604 213 069


 

SGB rusza z kampanią promującą płatności mobilne

 

„Mamy tu wszystko… Płatności mobilne też” to hasło rozpoczynającej się właśnie kampanii reklamowej, która promuje usługi mobilne w Bankach Spółdzielczych.

30- i 15-sekundowe spoty oraz billboardy sponsorskie emitowane będą w ogólnopolskich stacjach TV, a także na platformach VOD do 17 listopada 2019 r.

Do realizacji spotu reklamowego, który opowiada o nowych systemach płatności mobilnych wdrożonych przez Banki Spółdzielcze, zaangażowano aktorów, kilkunastu statystów i ponad 30 osób ekipy technicznej. Film opowiada o dwóch braciach, z których jeden – mieszkaniec dużej aglomeracji – przekonany jest, że jego najbliżsi w rodzinnym miasteczku nie mają pojęcia o nowoczesnych, mobilnych formach płatności… A tymczasem w lokalnym Banku Spółdzielczym… Mają tam wszystko… Płatności mobilne też :)

 

Banki Spółdzielcze dostrzegają olbrzymi potencjał drzemiący w płatnościach mobilnych w naszym kraju. Na koniec I kwartału 2019 roku Polacy mieli ponad 2,1 mln kart płatniczych dodanych do urządzeń mobilnych, takich m. in. jak telefony komórkowe. Sprzyja temu fakt, że ciągle wzrasta liczba terminali akceptujących instrumenty płatnicze wyposażone w funkcję zbliżeniową w sklepach, restauracjach i punktach usługowych. Na koniec marca było ich w Polsce ok. 830 tys.

Kampania reklamowa startuje 21 października w TV i potrwa do 17 listopada. Kampanię przygotowały i sfinansowały oba zrzeszenia Banków Spółdzielczych – Spółdzielcza Grupa Bankowa oraz Grupa BPS.

 

                                                                                             
30-10-2019

Aplikacja mobilna - Nasz Bank

Nasz Bank to aplikacja mobilna systemu bankowości internetowej Banku Spółdzielczego w Lipsku. Umożliwia swobodny, bezpieczny i skuteczny dostęp do Twoich finansów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujesz.
Cenisz swój czas, niezależność i mobilność? Wystarczy smartfon z aplikacją mobilną Nasz Bank, by w dogodnym momencie sprawdzić stan konta, dokonać przelewu, czy skontrolować wydatki. Korzystanie z aplikacji Nasz Bank jest bezpieczne - dostęp chroniony jest kodem ePIN lub z wykorzystaniem cech biometrycznych.


                                                                                             
16-10-2019

Nowe usługi - BLIK - Google Pay - Apple Pay - Garmin Pay

image001

gpay

apay

Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Lipsku zaprasza do korzystania z nowych usług: BLIK, Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay. Szczegóły dotyczące nowych usług znajdziesz klikająć na link poniżej lub w placówce Banku.

                                                                                             
02-09-2019


Zmiany w usłudze Internet Banking od 12-09-2019


Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Lipsku informuję, że od dnia 12-09-2019 uruchamia tzw. silne uwierzytelnianie użytkownika podczas logowania do systemów bankowości internetowej (Internet Banking). Oznacza to, że w celu zalogowania do systemu bankowości internetowej konieczne będzie podanie – poza loginem i hasłem – również dodatkowego kodu SMS wysłanego na telefon.

                                                                                             
12-08-2019


TARYFA PROWIZJI I OPŁAT ZA CZYNNOŚCI I USŁUGI BANKOWE


Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Lipsku uprzejmie informuje, że z dniem 01-03-2019r. wprowadza zmiany w "Taryfie prowizji i opłat za czynności bankowe pobieranych przez Bank Spółdzielczy w Lipsku."

                                                                                             
17-01-2019Program "Dobry Start 300+" i „Rodzina 500+” dostępny w bankowości internetowej


      Bank Spółdzielczy w Lipsku informuje, że od 1 sierpnia 2018 roku udostępnia możliwość składania wniosków za pomocą usługi bankowości elektronicznej na świadczenia z programu 300+ oraz 500+.

Przeczytaj więcej

06-08-2018INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH


Z dniem 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Głównym celem RODO jest ochrona podstawowych praw i wolności osób fizycznych, w szczególności prawa do ochrony danych osobowych.

W związku z tym, chcemy Cię poinformować, że należycie dbamy o Twoją prywatność, a Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne. Zależy nam, abyś miał kompletną wiedzę, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższym komunikatem.

W Banku został powołany Inspektor Ochrony Danych - Pani Magdalena Górecka, e-mail: iod@bslipsko.pl

Przeczytaj komunikat RODO.
Uwazajnakryptowaluty.pl! Kampania informacyjna NBP i KNF


Narodowy Bank Polski wraz z Komisją Nadzoru Finansowego prowadzi kampanię informacyjną ostrzegającą przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w „waluty” wirtualne, takie jak bitcoin, litecoin czy ether.

Zapraszamy do lektury: https://uwazajnakryptowaluty.pl

13-12-2017E-Składka - jeden przelew na własny rachunek w ZUSOd 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.

Informację o numerze tego rachunku płatnik składek dostanie z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r. Oczywiście list dotrze do płatnika, gdy ZUS zna jego aktualny adres. Jeśli nie zgłosił zmiany danych powinien to zrobić jak najszybciej.

Ważne! Jeśli płatnik do końca grudnia 2017 r. nie otrzyma informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubi list, powinien zgłosić się do ZUS albo zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00).

Od 1 stycznia 2018 r. wszystkie składki, bez względu na okres którego dotyczą, trzeba wpłacać na indywidulany numer rachunku składkowego. Jeśli płatnik nie będzie znał swojego numeru rachunku składkowego, nie opłaci w 2018 r. składek. Dotychczasowe rachunki będą zamknięte.

W 2018 r. płatnik jednym przelewem opłaci składki na:

 1. ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe),
 2. ubezpieczenie zdrowotne,
 3. Fundusz Pracy,
 4. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
 5. Fundusz Emerytur Pomostowych.

Oznacza to, że zamiast trzech albo czterech przelewów będzie wypełniał tylko jeden. Poniesie też niższe koszty. Uniknie także popełnienia wielu błędów, bo nie będzie podawał w przelewie, tak jak obecnie, danych identyfikacyjnych m.in. NIP, numeru REGON czy PESEL, a także okresu i typu wpłaty.

Zobacz również: e-Składka - pytania i odpowiedzi

04-10-2017Internet Banking w wersji mobilnej


Internet Banking poprzez Interfejs Mobilny umożliwia klientom obsługę posiadanych rachunków i dostęp do usług banku za pomocą urządzeń mobilnych typu telefony komórkowe i tablety. Intuicyjny interfejs systemu dostosowany do urządzeń mobilnych sprawia, że zarządzanie finansami jest wygodne i przyjemne bez względu na czas i miejsce, w którym znajdują się klienci banku. Interfejs mobilny działa równolegle z tradycyjnym dostępem do programu Internet Banking

Korzyści:

 1. dostęp do rachunków,
 2. przegląd sald i historii operacji na rachunkach,
 3. wykonywanie przelewów jednorazowych, również do ZUS i US,
 4. dwykonywanie przelewów predefiniowanych,
 5. definiowanie zleceń stałych,
 6. obsługa lokat terminowych,
 7. przegląd informacji kredytowych,
 8. doładowania telefonów,
 9. geolokalizacja (prezentacja na mapie placówek i bankomatów banku oraz położenia klienta wg systemu GPS),
 10. QRprzelew (szybkie płatności bez wpisywania danych – wczytywanie faktur z QR kod).

11-07-2017


Edukacja klientów w zakresie bezpieczeństwa bankowości elektronicznej - projekt „Kevin sam w Banku SGB”


Projekt “Kevin sam w Banku SGB” zakłada edukację młodych klientów w zakresie bezpieczeństwa korzystania z usług bankowych, poprzez opracowanie materiałów edukacyjnych (komiksu oraz prezentacji).

Naszym celem jest wspieranie społeczeństwa w świadomym i bezpiecznym korzystaniu z bezgotówkowych instrumentów płatniczych oraz branie czynnego udziału w upowszechnianiu obrotu bezgotówkowego w Polsce.

                                                                                             
20-11-2016

© 2020 | Nasza strona nie używa plików cookies